Kanapa wiecznie jak nowa

pokrowiec na samochód

Siedzenia w aucie są poddane ciągłemu zużyciu. Nic więc dziwnego, że w większości aut po paru latach nie wyglądają one najlepiej. Okazuje się, że istnieją sposoby, które pozwalają maksymalnie opóźnić ten proces.

Wszystko w twoich rękach

Nikt nie zadba lepiej o nasze auto, niż my sami, raczej nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Oczywiście wyjściem nie będzie ograniczanie się w jeździe, gdyż samochód przecież do tego został stworzony. Najlepszym rozwiązaniem mogącym nam pomóc zachować fotele w świetnej kondycji są pokrowce samochodowe. Zasadniczo wyróżnia się pokrywające:

  • cały fotel
  • tylko zagłówki

Bardziej sensownym rozwiązaniem preferowanym przez większość kierowców są te, które okalają całe siedziska. Ochrona samych zagłówków na niewiele się zda, poza tym niewiele osób lubi się o nie opierać podczas jazdy.

Czynności konserwacyjne

Oczywiście wszystko sprowadza się nie tylko do samego obłożenia foteli. Przynajmniej dwa razy do roku trzeba zdjąć pokrowce i je porządnie odkurzyć, gdyż po kilku latach może być z tym problem. Same osłony też wymagają przeczyszczenia – najlepiej na mokro, gdyż na nie też osiada brud z naszych kurtek, czy spodni.

Przystępny zakup

Na najlepsze okazje cenowe, jeśli chodzi o pokrowce można trafić w internetowych sklepach motoryzacyjnych. Sprzedawcy często organizują rozmaite promocje, by przekonać do siebie nowych klientów, a także zachęcić stałych do ponownego zakupu. Tym sposobem nawet po uwzględnieniu ewentualnych kosztów wysyłki klient wciąż zyskuje.