Porządne oświetlenie

żarówka samochodowa zdjęcie

Ciężko sprawnie poruszać się po polskich drogach bez odpowiedniej klasy oświetlenia. Poza obszarem zabudowany latarnie należą do rzadkości i kierowca w takim momencie jest zdany wyłącznie na siebie.

Aby widzieć więcej

Samo wyczyszczenie kloszy lamp na nic się zda, kiedy swą moc tracą żarówki samochodowe. Z czasem pracy tracą one swoją wydajność. Zwykle po kilku miesiącach pracy zaleca się dokonać ich wymiany, bo prędzej, czy później same się przepalą. Po założeniu nowego kompletu każdy kierowca powinien dostrzec wyraźną poprawę widoczności. Najlepiej oczywiście, jeżeli będzie pochodził on od sprawdzonego producenta.

Typy żarówek

Na rynku dostępne są żarówki:

  • standardowe
  • wzmacniane na poziomie 30-50%
  • wzmacniane do 120%

Pierwsze z nich dają normalne światło, które większości kierowców powinno w zupełności wystarczyć do tego, by dostrzec w porę obiekty na drodze. Ich plusem jest to, że na ogół wytrzymują rok lub więcej nieustannego użytkowania.

Modele wzmacniane „wyciskają” o wiele więcej światła z żarówki, co przekłada się na jeszcze lepszą widoczność po zmroku. Niestety mają też jedną wadę, którą jest krótsza żywotność. Jednak to ile będą faktycznie działać, zależy często od samej instalacji w danych samochodzie, bo niektóre modele mają to do siebie, że lubią je przepalać, niezależnie od typu.

Udany zakup

Oświetlenie w najlepszej cenie znajdziemy w internetowym sklepie z akcesoriami, gdzie można kupić przykładowo także pióra wycieraczek, czy dywaniki samochodowe. W ten sposób można oszczędzić na kosztach przesyłki, co jest sporą korzyścią dla klienta.